Panele ścienne 3D firmy Panel Studio pozwalają stworzyć ciekawe dekoracje na całej powierzchni ściany lub jej fragmentach. Efekt końcowy w dużej mierze zależy jednak od tego, jak zostaną zamontowane. Zadanie to nie należy do trudnych, nie wymaga również stosowania specjalistycznego sprzętu. Wystarczy kierować się naszymi wskazówkami, aby stworzyć nowoczesną aranżację wnętrza.

Co będzie potrzebne:

– poziomica,
– klej gipsowy (zalecany) lub klej montażowy,
– grunt,
– gąbka ścierna do gipsu (granulacja 100-160),
– gips szpachlowy (opcjonalnie).
– listwa startowa (jeśli panele mają być montowane nieco ponad poziomem podłogi).

Montaż paneli 3D w kilku prostych krokach:

1. Ścianę dokładnie oczyść i zagruntuj.
2. Zamontuj listwę pomocniczą, o ile panele gipsowe nie będą przyklejane bezpośrednio od podłogi. Podczas mocowania sprawdź z pomocą poziomicy, czy została przytwierdzona równo.
3. Na ścianę i panele punktowo nałóż klej.
4. Przyciśnij panel do ściany.

Układanie i malowanie paneli 3D

Panele można układać bezpośrednio jeden przy drugim. Zaleca się jednak, aby pomiędzy pozostawić odstęp na fugę, min. 3 mm. Panele można malować bezpośrednio na ścianie lub przed montażem, zwłaszcza jeżeli pokrywane są więcej niż jednym kolorem. Pamiętaj o dokładnym pomalowaniu boków i brzegów. Zalecaną metodą jest malowanie natryskowe, jednak doskonale sprawdzi się także wałek gąbkowy.

Jaką farbę do paneli 3D wybrać?

Podczas wyboru farby panuje pełna dowolność – wystarczy wybrać produkt do malowania wnętrz w odpowiednim kolorze. Panele można wielokrotnie przemalowywać tak, jak zwykłą ścianę.